تفاوت عسل تک گل با عسل چهل گیاه | تفاوت + علت نامگذاری

عسل تک گل و چهل گیاه

عسل تک گل چیست + علت نامگذاری آن

عسل تک گل یکی از انواع عسل بوده و لازم است برای بهره بردن از خواص آن تمامی انواع آن را بشناسید .عسل های تک گل به این دلیل به این اسم نامگذاری شده اند چون در تهیه هر یک از آن تنها از یک نوع گیاه یا یک نوع گل استفاده شده است. از میان انواع عسل تک گل می توان به : عسل گون، عسل آویشن ، عسل گزانگبین و… اشاره کرد.

زنبور دارها برای تهیه این نوع عسل ها تنها یک نوع گل یا یک نوع گیاه را در اختیار زنبورهای خود قرار می دهند که در این صورت زنبور تنها از این گیاه مخصوص برای تهیه عسل استفاده می کند و موجب به ساخت عسل تک گل می شود .

عسل های تک گل دارای خواص های بسیار زیادی برای درمان انواع بیماری هستند، اما باید انواع آنها بشناسید و با کاربرد هر کدام از آنها آشنا شوید تا بتوانید به صورت کامل از فواید آن بهره مند شوید.

عسل چهل گیاه به چه نوع عسلی گفته می شود؟

عسل های تک گل و عسل های چهل گیاه نقطه مقابل یک دیگر هستند؛ چون در تهیه عسل های تک گل غالبا از یک گیاه یا یک گل منحصر به فرد استفاده می شود اما در عسل چهل گیاه از گیاهان متنوعی استفاده می شود.

اگر زنبور دار زنبورهای خود را در منطقه ای قرار دهد که تنوع گیاهان و گل های این منطقه بسیار زیاد باشد عسل به دست آمده عسل چهل گیاه نام دارد و این عسل طعم و بوی تمامی این گیاه ها را خواهد داشت.

یکی از مرغوب ترین و پر خواص ترین عسل های موجود عسل چهل گیاه است. عسل چهل گیاه به دلیل داشتن عصاره گیاهان مختلف دارای خواص بسیار زیادی برای درمان بیماری های مختلف است و می تواند یک وعده غذایی کامل برای صبحانه به شمار بیاید.

تفاوت عسل چهل گیاه با عسل تک گل

یکی از مهم ترین تفاوت های عسل چهل گیاه با عسل تک گل در رنگ بندی آن می باشد که می تواند در تشخیص انواع عسل نیز به شما کمک کند. عسل های تک گل به دلیل اینکه تنها از یک گیاه در تهیه آنها استفاده می شود معمولا دارای یک رنگ خاص هستند که می تواند این رنگ از روشن به تیره متغیر باشد.

عسل های چهل گیاه به دلیل داشتن عصاره گیاهان مختلف می تواند هر کدام دارای یک رنگ باشند و معمولا رنگ مشخصی ندارد و رنگ آن بسته به نوع گیاهانی که در آن منطقه برای تولید عسل از آن استفاده شده است متغیر باشد .

آیا تا به حال تجربه خرید عسل تک گل را داشته اید؟

می توانید با مصرف انواع عسل تک گل، با طعم و رایحه عسل تک گل آشنا شوید. مجموعه عسل کوهدار به مشتری ها اطمینان از کیفیت عسل های خود را می دهد.

عسل های تک گل و عسل چهل گیاه در قسمت فروشگاه عسل کوهدار موجود بوده و شما می توانید با خیالی آسوده عسل مد نظرتان را سفارش دهید. رضایت شما، دل گرمی ما برای ادامه مسیر است.

عسل کوهدار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *