انواع عسل ها | طبیعی، نیمه تغذیه ای و …

زنبور عسل و گل

عسل یکی از خوشمزه ترین و در عین حال مفید ترین خوراکی های روی زمین است. کمتر کسی را می شناسید که از خوردن عسل لذت نبرد یا از آن متنفر باشد. این یعنی یک خوراکی پرطرفدار که عرضه آن باید به اندازه نیاز مردم باشد
خرید عسل در واقع یک کار تخصصی است. افزایش آگاهی در مورد انواع عسل ها اهمیت زیادی دارد. در نتیجه بهتر است با انواع عسل ها و نحوه تولید آن آشنایی کامل داشته باشید و با دید بازتری اقدام به خرید کنید.

به طور کلی 4 نوع عسل وجود دارد:

• عسل طبیعی
• عسل نیمه تغذیه ای
• عسل تغذیه ای
• عسل تقلبی و مصنوعی دست ساز

عسل طبیعی:

عسل طبیعی طبق استاندارد جهانی و ایران به عسلی گفته می شود که ساکارز آن زیر ۵٪ باشد و زنبورعسل بیشتر از شهد گل و گیاهان تغذیه کرده باشد و در تغذیه زنبور از شکر مصنوعی خیلی خیلی کم استفاده شده باشد و درصد خلوص این عسل و تغذیه زنبور از گل و گیاهان حدود ۹۶٪ می باشد.

عسل نیمه تغذیه ای:

عسل نیمه تغذیه ای یعنی مقدار کمی آب و شکر کمکی به زنبور داده شده و ساکارز این عسل حدودا ۶ یا ۷٪ است. این عسل برای صبحانه و مصارف روزانه مناسب می باشد و کیفیت بالاتری نسبت به عسل کاملا تغذیه ای دارد.

عسل تغذیه ای:

عسل تغذیه ای که مقدار زیادی آب و شکر به زنبور داده شده طعم و عطر این نوع عسل خیلی ضعیف می باشد و ساکارز این عسل بالای ۱۰٪ است و مصرف بیش از اندازه آن توصیه نمی شود.

عسل تقلبی و مصنوعی دست ساز:

عسل دست ساز که از ترکیب شکر با انواع اسانس و .. تهیه می شود که در بعضی شیرینی پزی ها و برای ترد کردن کباب ها و … استفاده می شود. میزان ساکارز یا همان قند مصنوعی در این نوع عسل حدودا ۳۰٪ است و مصرف مستقیم و زیاد آن برای بدن بشدت مضر می باشد.

عسل های مجموعه کوهدار یا نیمه تغذیه و طبیعی هستند یا کاملا درمانی و مناسب افراد دیابتی. عسل نیمه تغذیه هم طبق گفته متخصصین و دکتر خیراندیش و اطبای دیگر، چون توسط زنبور عسل تولید شده و زنبور آنزیم های زیادی اضافه کرده خواص درمانی دارد. این نوع عسل عطر و طعم خوبی هم دارد و به خاطر قیمت مناسب برای صبحانه و شربت عسل مناسب می باشد.

عسل کوهدار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *