گرده گل برای درمان پروستات | طریقه مصرف

گرده گل

بیماری پروستات از آن دست بیماری هایی است که بسیاری از مردان را به خود درگیر می کند. غده پروستات که کاربردهای مختلفی برای بدن مردان دارد، ممکن است در سنین میانسالی تا کهنسالی دچار تورم شده و در شرایط بدتر، سرطانی شود. سرطان پروستات اگرچه درمان های شیمیایی زیادی دارد؛ اما اگر به همان تورم پروستات به خوبی رسیدگی شود، احتمال بروز سرطان در این ناحیه کمتر خواهد شد.

یکی از روش های درمان پروستات، مصرف گرده گل است. گرده گل به عنوان یکی از فراورده های خاص تولید شده توسط زنبور عسل می تواند هم برای درمان تورم پروستات و هم برای کاهش علائم سرطان پروستات مفید باشد. در این مطلب قصد داریم به روش درمان پروستات با استفاده از گرده گل بپردازیم. امیدواریم این روش درمانی بتواند مشکلات حاد پروستات را در شما یا عزیزانتان رفع کند. با این حال فراموش نکنید که حتی گرده گل به عنوان یک ماده پیشگیرانه نیز برای پیشگیری از تورم پروستات به ویژه در افراد مستعد این بیماری اهمیت دارد.

گرده گل به کاهش التهاب پروستات کمک می کند

اولین دلیلی که می توان از آن برای تاثیرگذاری گرده گل برای درمان پروستات نام برد، اثر این ماده طبیعی در کاهش التهابات است. همانطور که می دانید ورم پروستات نوعی بیماری التهابی است که باید در گام اول درمان، التهاب و ورم ایجاد شده در این قسمت رفع شود. گرده گل که یک ماده ضد التهاب است می تواند به رفع این التهاب و عملکرد صحیح پروستات کمک کند.

مصرف منظم گرده گل کمک می کند تا به مرور زمان التهاب ایجاد شده در پروستات کاهش یافته و بیماری پروستات رفع شود. البته استفاده از گرده گل باید مداوم و منظم باشد. در صورتی که نظم در مصرف گرده گل وجود نداشته باشد ،هیچ تاثیری نخواهد داشت.

برای مصرف گرده گل به منظور کاهش التهاب پروستات، بهتر است گرده گل را با شربت عسل میل کنید تا اثرگذاری این ماده حیات بخش در کنار عسل بیشتر شود. علاوه بر این، استفاده همزمان از بره موم که ماده ای ضد التهابی است، می تواند به درمان سریع تر پروستات کمک کند.

گرده گل محافظ پروستات

تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که گرده گل در کنار کاهش التهاب پروستات، به حفظ بافت پروستات کمک می کند. گویی گرده گل لایه ای محافظ بر روی پروستات قرار می دهد تا مشکلات مختلف از این قسمت بدن دور بماند. هرچند این تحقیقات هنوز به طور کامل به اثبات نرسیده؛ اما می تواند دلیلی برای استفاده از گرده گل برای درمان ورم پروستات باشد.

در واقع این ویژگی گرده گل، این ماده طبیعی را به عنوان ماده ای برای پیشگیری از بروز ورم پروستات مطرح می کند. با توجه به فراگیر بودن تورم پروستات در بین مردان میانسال، یکی از روش های پیشگیری از این بیماری استفاده از گرده گل به صورت برنامه ریزی شده و دوره ای است.

خوشبختانه روش های متنوع مصرف گرده گل به شما کمک می کند تا این ماده خوش رنگ را به سفره غذایی خود اضافه کنید. در این صورت مصرف مداوم این ماده ساده تر شده و در نتیجه احتمال استفاده بیشتر از آن در سفره خانواده بیشتر می شود. البته به طور کلی بهتر است پس از دوره های یک یا دو ماهه مصرف گرده گل، یک دوره از مصرف آن خودداری کنید تا بدن در برابر گرده گل مقاوم نشود.

درمان سرطان پروستات به کمک گرده گل

اولین خاصیت گرده گل برای درمان سرطان پروستات، جلوگیری از پیشرفت بیماری است. در واقع گرده گل کمک می کند تا بیماری رشد نکند. همین موضوع به کنترل سرطان کمک کرده و درمان آن را ساده تر می کند. در نتیجه اگر به سرطان پروستات مبتلا شده اید، بهتر است خیلی سریع مصرف گرده گل را شروع کنید.

با مصرف مداوم و منظم گرده گل، علاوه بر جلوگیری از پیشرفت سرطان یا کاهش سرعت پیشرفت این بیماری، با کاهش التهاب پروستات، زمینه هایی برای درمان این سرطان نیز مهیا می شود. هنوز علم امروزی نتوانسته به صورت دقیق اثبات کند که گرده گل می تواند سرطان پروستات را درمان کند؛ اما به تجربه بسیاری از افراد نشان داده که درمان یا کاهش علائم سرطان پروستات با مصرف منظم گرده گل، عملی می شود.

البته پیشنهاد می کنیم در کنار گرده گل، از عسل و بره موم نیز برای درمان سرطان استفاده کنید. شما با مصرف عسل و بره موم در واقع کمک می کنید تا اثرات درمانی گرده گل بیشتر شود. به ویژه بره موم که هم یک ضد سرطان و ضد تومور قوی است و هم یک ضد التهاب فوق العاده عالی برای کاهش تورم پروستات. علاوه بر این می توانید برای اثرگذاری بیشتر، از مواد طبیعی و حتی برخی داروهای شیمیایی نیز استفاده کنید.

 

از پیشگیری تا کاهش التهاب و حتی درمان سرطان می توانید روی گرده گل حساب ویژه ای باز کنید. در نتیجه اگر به این بیماری مبتلا شده اید، حتما مصرف گرده گل را در اولویت قرار دهید. مصرف این ماده به تسریع درمان کمک می کند و مضرات مواد شیمیایی را ندارد.

طریقه مصرف گرده گل برای پروستات

افزودن گرده گل به رژیم غذایی برای مردان مسن که مشکل پروستات دارند، عالی است. دکتری در فرانسه به مردانی که سن آن ها بیشتر از ۵۰ سال است، مصرف گرده گل با دوز ۱۵ گرم در روز را برای دوری از این بیماری پیشنهاد می دهد. او معتقد است با مصرف منظم گرده گل می توان از بیماری های پروستات که با داروهای شیمیایی هم گاها قابل درمان نیست جلوگیری نمود.

جمع بندی:

همانطور که بیان شد، گرده گل در تمامی مراحل بیماری پروستات اثر گذار است. از پیشگیری تا کاهش التهاب و حتی درمان سرطان می توانید روی گرده گل حساب ویژه ای باز کنید. در نتیجه اگر به این بیماری مبتلا شده اید، حتما مصرف گرده گل را در اولویت قرار دهید. مصرف این ماده به تسریع درمان کمک می کند و مضرات مواد شیمیایی را ندارد.

البته باید توجه داشته باشید که درمان های طبیعی همیشه زمان بر هستند. در نتیجه اگر می خواهید از عوارض داروهای شیمیایی فرار کنید، بهتر است صبور باشید و دستورات را انجام دهید. اگر به سراغ طبیب طب سنتی بروید، ممکن است در کنار تجویز گرده گل، برخی پرهیزات را نیز برایتان مشخص کنید. رعایت این نکات اهمیت زیادی در درمان پروستات دارد.

 

عسل کوهدار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *