عسل طبیعی برای درمان عفونت لثه + نحوه مصرف

حتما شما هم بارها شنیده اید که عسل به بهبود عفونت لثه ها کمک می‌کند. در واقع یکی از خواص عسل طبیعی، خاصیت ضد میکروبی (ضد باکتریایی) عسل است که از رشد و تکثیر انواع باکتری‌ها که عامل عفونت‌های مختلف هستند، جلوگیری می‌کند و اتفاقا همین خاصیت عسل است که باعث می‌شود عسل در طول زمان فاسد نشود.

معمولا پزشکان و دندان پزشکان برای عفونت‌ها و التهابات لثه از انواع آنتی بیوتیک‌ها استفاده می‌کنند تا از پیشروی عفونت و رسیدن آن به استخوان دندان جلوگیری کنند. این در حالی است که برخی از مواد مثل عسل نیز می‌توانند در مراحل اولیه عفونت لثه باعث بهبود و درمان آن شوند.

چرا عسل برای درمان عفونت لثه مفید است؟

عامل اصلی ایجاد التهاب لثه، باکتری ها هستند این در حالی است که عسل یکی از بهترین مواد طبیعی است که نه تنها خاصیت ضد التهابی دارد بلکه خاصیت ضد باکتریایی نیز دارد و می‌تواند به بهبود عفونت لثه در مراحل اولیه کمک کند.

البته توجه داشته باشید، وقتی از درمان عفونت لثه با عسل صحبت می‌کنیم منظورمان عسل خام و طبیعی است که تمامی خواص آن حفظ شده باشد. چرا که عسل‌هایی که در فروشگاه های مواد غذایی و سوپر مارکت ها به فروش می‌رسد در دمای بالا پاستوریزه شده‌اند و به همین دلیل بخشی از ویژگی‌ها و خواص خود را از دست داده‌اند

نحوه ی از عسل برای عفونت لثه 

  1. یکی از ساده ترین شیوه‌های استفاده از عسل برای عفونت لثه این است که بعد از شستن دهان (مسواک زدن دندان ها) عسل را با انگشت خود به آرامی بر روی محل التهاب مالیده و آن را ماساژ دهید و این کار را سه بار در روز تکرار کنید.
  2.  شیوه‌ی دیگری که معمولا در طب سنتی برای برطرف کردن عفونت لثه ها کاربرد دارد مخلوط عسل و سرکه انگور است. به این شکل که هر بار یک قاشق چایخوری از عسل را با یک قاشق غداخوری سرکه مخلوط کنید و بر روی لثه‌های خود بمالید و آن را ماساژ دهید.
  3. هر روز برای درمان عفونت لثه دهان خود را با آب ولرم و دو قاشق چایخوری عسل بشویید. برای خلاص شدن از باکتری موجود در لثه خود، چند روز این روش درمانی مؤثر را انجام دهید.
  4. مخلوطی از لیمو و عسل را روی لثه ها بمالید تا عفونت کاهش یابد و تسکین یابد.

بهترین نوع عسل برای درمان عفونت لثه 

بهترین نوع عسل برای درمان التهاب لثه ، عسل خام و طبیعی است. عسلی که در آن زنبور به طور کامل از شهد گل‌ها تغذیه کرده باشد و همچنین حرارت بالایی ندیده باشد. چرا که در این صورت بخش زیادی از خواص خود را از دست می‌دهد.

اما در بین عسل‌ها، معمولا توصیه می‌شود از عسل آویشن استفاده شود چرا که عسل آویشن به علت داشتن خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی قوی یک ماده موثر برای از بین بردن عفونت‌ها به ویژه عفونت‌های دهانی و مجاری تنفسی است.

عسل کوهدار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *