طبع عسل گرم است یا سرد | طبع انواع عسل ها

طبع انواع عسل

آیا می دانید طبع عسل چگونه است؟ در نگاه اول به دلیل شیرین بودن، بیشتر مردم طبع عسل را گرم فرض می‌کنند. ولی باید بگویم طبع عسل بستگی به نوع گل و شهد گیاهانی که زنبور عسل از آن تغذیه کرده است ممکن است دارای طبع های سرد، گرم و یا معتدل باشد.

ضرورت شناختن طبع انواع عسل

شناختن طبع عسل ها چه فایده ای دارد؟ اکثر مردم به دلیل عدم شناخت از طبع انواع عسل، ممکن است عسلی مصرف کنند که سازگاری با مزاج بدنشان نداشته باشد و همین ممکن است باعث بروز برخی بیماری در این افراد بشود. بنابراین آگاهی از طبع مواد غذایی و همچنین طبع انواع عسل از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع می توان گفت اساس درمان و پیشگیری از بیماری ها در طب سنتی براساس شناخت طبع افراد صورت می گیرد.
بنابراین با دانستن این موضوع شما می توانید با توجه به مزاج بدنی خودتان عسل مناسب را انتخاب کنید و با خیال آسوده مصرف کنید. و مزاج بدنتان را با این کار به تعادل برسانید، ضمنا از مزایای عسل هم بیشتر بهره مند شوید
کسانی که مزاج بدنشان سرد است بهتره از عسل های با طبع گرم استفاده کنند و کسانی که مزاج بدنشان گرم است عسل های با طبع سرد میل کنند.

برخی از عسل ها هم طبع معتدلی دارند که برای تمامی افراد چه طبع سرد چه طبع گرم مناسب است. مزاج مربوط به بدن انسان ها است و طبع مربوط به مواد غذایی. بنابراین؛ باید به جای مزاج عسل بگوییم طبع عسل چیست.

طبع انواع عسل ها

• عسل با طبع گرم (مخصوص افراد بلغمی و سوداوی)
• عسل طبع سرد (مناسب برای صفراوی ها و دموی ها)
• عسل با طبع معتدل (سازگار با همه مزاج ها)

عسل های طبع گرم

عسل آویشن، گون و گزانگبین، رازیانه، شبدر، اکالیپتوس
عسل های طبع سرد
عسل کنار، گشنیز، عسل اقاقیا، زرشک، عسل عناب، عسل سماق و خارشتر

عسل های طبع ملایم

عسل چهل گیاه، عسل سبلان، عسل چند گیاه دشت

طبع عسل های موجود در فروشگاه کوهدار

عسل با طبع گرم: آویشن، گون، گزانگبین
عسل با طبع ملایم: عسل چهل گیاه، عسل سبلان، عسل خود بافت

کدام عسل ها مناسب برای تمام مزاج ها است؟

عسل چهل گیاه، عسل سبلان، عسل خودبافت طبع ملایم و معتدلی دارند و با تمامی مزاج ها سازگار هستند. خیلی از افراد از مزاج بدن خود آگاهی ندارند بنابراین عسل مناسب این افراد، عسلی با طبع ملایم و معتدل است.

 

عسل کوهدار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *