چند نکته مهم خرید عسل اصل و مرغوب

خرید عسل یکی چالش برانگیزترین خریدها برای افراد است، زیرا تقلب در این محصول بسیار زیاد است و افراد با شیوه های مختلف، عسل تقلبی را به جای عسل اصل به دست مردم می رسانند و همین امر باعث شده که افراد یا به کلی از خرید عسل صرف نظر کنند و آن را از سبد غذایی خود حذف کنند و یا اینکه در آخر عسلی که می خرند با شک و تردید مصرف کنند.
خرید عسل باید بر اساس نکات و پارامترهایی انجام شود تا فریب شرکت های متقلب عرضه کننده را نخوریم.

آیا تشخیص کیفیت عسل از خصوصیات ظاهری امکان پذیر است؟

خیر، با خصوصیات ظاهری عسل مثل غلظت، رنگ، بو، طعم و … به طور قطع نمی توانید به کیفیت و مرغوبیت عسل پی ببرید زیرا سود جویالن و متقلبان انواع ترفندها را به کار می برند تا شما را در تشخیص دچار اشتباه کنند. بنابراین خصوصیات ظاهری به هیچ عنوان نمی تواند معیاری برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن عسل باشد.
برای اینکه در خرید عسل حرفه ای عمل کنید، لازم است بدانید که خصوصیات ظاهری مثل غلظت، رنگ ، طعم و … نشان دهنده چه خصوصیاتی از عسل است .

غلظت عسل نشانگر چیست؟

غلظت عسل نشان دهنده رطوبت پایین عسل است. عسل های کوهستانی که در مناطق بکر تولید می شود رطوبت پایین تری دارند و امکان تخمیر و ترش شدنشان خیلی کمتر است و ماندگاری این نوع عسل بسیار بالاست . عسل های که در جنگل ها و مناطق شمالی کشور برداشت می شوند رقیق هستند، مانند عسل مرکبات و … پس غلظت عسل به منطقه برداشت و نوع گل و گیاهی که زنبور از شهد آن تغذیه کرده بستگی دارد.

رنگ عسل بیانگر چیست؟

رنگ عسل های مناطق مختلف با هم متفاوت است و این به نوع گلها بستگی دارد. مثلا عسل طبیعی کُنار که از شکوفه های درخت کنار توسط زنبور تولید می شود رنگ عقیقی و قرمز دارد و رنگ عسل طبیعی گون کوهستانی رنگ زرد و روشن تری دارد.
پس به هیچ وجه رنگ عسل ملاک کیفیت یا تشخیص عسل نیست. هر عسلی چه رنگ روشن چه رنگ تیره ممکن است طبیعی یا تقلبی باشد.

رایحه و بوی عسل

عسل طبیعی و مرغوب رایحه و بوی خوشایندی دارد و البته رایحه ی هر عسل تک گلی متفاوتی است. مثلا رایحه عسل گون با عسل زیرفون کاملا فرق می کند؛ در حالی که عسل های تقلبی و دست ساز بوی ناخوشایند و شکر دارند.
اما با این حال بو و رایحه عسل هم به هیچ وجه دلیل بر اصل و مرغوب بودن عسل نمی باشد. زیرا ممکن است، عسل تغذیه ای و تقلبی باشد ولی متقلبان با اسانس عسل رو خوش عطر کرده باشند.و حتی ممکن است عسلی خالص باشد ولی زیاد معطر نباشد. پس این گزینه نیز به هیچ وجه ملاک تشخیص عسل اصل و مرغوب نمی باشد.

آیا طعم عسل می تواند به عنوان معیاری برای تشخیص عسل اصل باکیفیت باشد؟

طعم عسل طبیعی و اصل و مرغوب، با عسل تقلبی که کاملا از شکر تولید شده، کاملا متفاوت می باشد، اما با قطعیت نمی توان گفت هر عسل خوش طعمی حتما طبیعی و اصل است. بخاطر اینکه افراد سودجو و متقلب می توانند با اسانس، طعم عسل تقلبی را تغییر دهند. پس به طعم عسل هم برای تشخیص عسل طبیعی نمی توان کاملا اعتماد کرد. پس چاره چیست؟

تنها راه مطمئن تشخیص کیفیت و اصل بودن عسل چیست؟

تنها راه تشخیص کیفیت و مرغوبیت عسل، آزمایش عسل در آزمایشگاه های معتبر مواد غذایی می باشد. ما در مجموعه عسل کوهدار به شما اطمینان می دهیم، عسلی که از ما می خرید کاملا طبیعی و اصل است و همه عسل های ما برگه تایید آزمایش از آزمایشگاه های معتبر مواد غذایی را دارند.
مجموعه کوهدار امکان پرداخت درب منزل را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده است تا شما عزیزان در هر جای ایران عزیز که باشید ما سفارش شما رو در بسته بندی مطمئن و ارسال رایگان درب منزل، تحویل می دهیم.

عسل کوهدار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *