عسل و دانه های سیاهدانه به جنگ با سنگ کلیه می روند!

عسل و سیاه دانه برای سنگ کلیه

سیاهدانه و عسل که به آن دو سین نیز می گویند؛ برای درمان سنگ کلیه از دیدگاه طب سنتی قابل توجه است. یکی از دغدغه های انسان امروزی بروز بیماری هایی است که در اثر آلودگی ها و ناخالصی های موجود در هوا، غذا یا آب برای انسان پیش می آید، از طرفی استفاده نکردن از داروهای شیمیایی و استفاده از درمان های جایگزین، امروزه طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل در این مقاله ما قصد داریم که در مورد تاثیر سیاهدانه و عسل برای سنگ کلیه صحبت کنیم.

خاصیت سیاهدانه و عسل برای سنگ کلیه

یکی از مهمترین خواص سیاهدانه و عسل، کاربرد آن برای سنگ کلیه است. سیاهدانه و عسل هم برای پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه به ویژه برای کلیه های سنگ ساز مناسب به نظر می رسد و هم برای دفع بهتر و سریعتر آن مورد استفاده قرار می گیرد. از خواص عسل برای درمان سنگ کلیه که بگذریم، سیاهدانه هم بر روی سنگ های کلسیمی اثرات فوق العاده ای دارد و هم می تواند سنگ های اگزالاتی را تا حدی نابود کند. مصرف سیاهدانه و عسل طبیعی می تواند به کاهش تعداد سنگ های کلیوی در کلیه های سنگ ساز نیز کمک نماید.

طرز تهیه عسل و سیاهدانه (دو سین) برای سنگ کلیه

برای تهیه معجون سیاهدانه و عسل کافی است 3 واحد عسل طبیعی را با 1 واحد سیاهدانه نیم کوب شده به خوبی مخلوط کنید.

نکته: مواد موثره موجود در سیاهدانه به سادگی در برابر اکسیژن هوا اکسید می‌شود و خواص خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل بهتر است دقیقا پس از کوبیدن، آن را با عسل مخلوط کنید. پس از مخلوط شدن با عسل تا چندین ماه خواص خود را حفظ خواهد کرد.

کاربرد های عسل در درمان سنگ کلیه

از اثر بخشی خواص عسل برای کلیه، در جهت دفع سنگ، می توان گفت که، عسل دارای مقدار کمی پروتئین است و از طرفی تقریبا فاقد نمک می باشد. این مواد برای کلیه بسیار مفید هستند و در دفع سموم کلیه نقشی اساسی ایفا می کنند. در واقع عسل نقشی اساسی برای جلوگیری از ابتلا به سنگ کلیه ایفا می کند. با مصرف عسل به مقدار متعارف، می توان سموم کلیه و مجاری ادرار را دفع کرد و از این طریق از ابتلا به بیماری سنگ کلیه جلوگیری کرد.

از دیگر خواص عسل برای کلیه می توان به التیام و کاهش درد ناشی از سنگ کلیه اشاره کرد. درد شدید در قسمت پشت پهلو، یکی از رایج ترین دردها در بیماران مبتلا به سنگ کلیه به شمار می رود. مصرف عسل به صورت خام، یا ترکیب با لیمو و آب می تواند تا حد زیادی، درد پهلو ناشی از سنگ کلیه را کاهش دهد. همچنین در صورت حرکت سنگ به سمت مثانه و درد دفع سنگ نیز، عسل می تواند نقش مطلوب و موثری داشته باشد.

عوارض مصرف بیش از حد سیاهدانه 

همانطور که گفتیم سیاهدانه برای درمان سنگ کلیه بسیار موثر و کار آمد است، اما این موضوع بسیار مهم را باید به یاد داشته باشید که در شرایطی خاص سیاهدانه می تواند مضراتی برای شما داشته باشد که در این قسمت این عوارض را برای شما توضیح می دهیم:

  • تحقیقات انجام شده نشان دهنده این است که اگر شما از سیاهدانه بیشتر از حد مجاز استفاده کنید با افت فشار خون شدید مواجه خواهید شد. اگر از دارو های ادرار آور یا داروی ضد فشار خون استفاده می کنید، برای مصرف سیاهدانه با پزشک معالج خود مشورت کنید.
  • استفاده از سیاهدانه برای خانم های باردار به هیچ وجه توصیه نمی شود.
  • سیاهدانه نشان دهنده این است که استفاده از این ماده به همراه دارو های شیمی درمانی و رادیو تراپی باعث تداخل دارویی می‌شود.

نتیجه گیری:

در این مقاله به بررسی فواید سیاه دانه و عسل (دو سین) برای درمان سنگ کلیه اشاره کردیم و گفتیم که استفاده از سیاهدانه و عسل برای درمان سنگ کلیه یکی از بهترین روش های درمان سنگ کلیه است، البته در صورتی که به صورت اصولی و درست از آن استفاده شود. می توان گفت ترکیب این دو ماده تاثیر بسیار معجزه‌ آسایی برای درمان سنگ کلیه شما خواهد داشت.

ترکیب سیاهدانه و عسل دارای خواص بسیار متنوع و زیادی است که باعث بهبود عملکرد و تقویت قوای ایمنی بدن می شود، این موضوع باعث می شود که حتی اگر از دارو های شیمیایی و سایر روش‌های درمانی برای از بین بردن سنگ کلیه استفاده می کنید، مصرف دوسین بتواند تا حد بسیار زیادی تاثیرات منفی این دارو ها را از بین ببرد.

عسل کوهدار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *